Nové články

Tento měsíc začíná platit nový hodnotící standard pro kvalifikační zkoušku Asistent/asistentka. A přináší velkou porci novinek. Některá kritéria úplně ruší a některá naopak přidává. Upravuje navíc podobu, jakou budou kritéria ověřována. Pojďme si shrnout, co všechno se mění a jak bude zkouška vypadat.

Přečíst celý článek ->

S radostí oznamujeme, že naše učebny jsou vám opět otevřeny!

Po uzavření z důvodu nařízení vlády se u nás v pondělí 11.5. opět rozběhla výuka kurzů. Dbáme na zdraví studentů, lektorů i zaměstnanců. Fungujeme proto ve zpřísněném hygienickém režimu. Co obnáší a jak se dotkne výuky?

 

Přečíst celý článek ->

Možná jste si všimli, že naše nabídka se stále rozšiřuje o online kurzy. Jak takové online vzdělávání probíhá, jaké má výhody a co od něj můžete očekávat? Odpovědi na vaše nejčastější otázky jsme sepsali v tomto článku.

 

Přečíst celý článek ->

Naši nabídku kurzů rozšiřujeme o e-learningový kurz Lektor dalšího vzdělávání. Jedná se o vyhledávanou formu on-line výuky. Vycházíme tak vstříc těm, kteří mají k nám do Prahy daleko, čas jim nedovoluje na kurz docházet nebo chtějí studovat z pohodlí svého domova.

 

Přečíst celý článek ->

Vážení klienti,

v souvislosti s pandemií COVID-19 oznamujeme, že veškeré kurzy plánované na období 16. 3. až 11. 5. 2020 se budou konat v náhradních termínech.

 

Důvodem je rozhodnutí Vlády ČR o vyhlášení nouzového stavu a celoplošné karantény. Děkujeme za pochopení.

Zdravý životní styl je pojem, pod kterým si každý představí něco jiného. Je to dobře. Každý člověk má jiné sny, plány, styl a zdravotní predispozice. Proto každý z nás potřebuje trochu něco jiného. Otázka potom zní, co by to mělo být? Paletu možných odpovědí představí na kurzu „Zdraví baví“ sympatická lektorka Dita Hrudová.

Přečíst celý článek ->

Zamýšlíte se nad tím, co darovat své mámě? Nejlepší dárek pro maminku je takový, který jí umožní zapomenout alespoň na chvíli na každodenní rutinu, starost o rodinu a práci, které má nad hlavu. Naše mámy se pořád o někoho starají a nemají čas se věnovat svým zálibám. Často i zapomněly na to, že nějaké záliby mají. O Vánocích, či narozeninách, je čas jim to připomenout!

 

Přečíst celý článek ->

Co k Vánocům? 20. 11. 2019

Co budete letos dávat svým blízkým k Vánocům?

V naší rodině jsou nejoblíbenějším dárkem k Vánocům knížky. Problém ale je koupit takovou, co obdarovaná osoba ještě nemá, aby se jí v knihovně nesešly dva až tři výtisky. Proto je třeba občas koupit i něco jiného, než knížku.

 

Přečíst celý článek ->

Letošní změna hodnotícího standardu ke kvalifikační zkoušce Lektor dalšího vzdělávání s sebou přináší několik novinek. Účastníci zkoušek si nyní připravují více podkladů samostatně a musí si také hlídat hned několik důležitých termínů. Jak se v nových požadavcích vyznat a na zkoušku se beze stresu připravit? Článek Vás provede náležitostmi kvalifikační zkoušky krok za krokem.

Přečíst celý článek ->

Všichni zažíváme situace, ve kterých nás někdo uvádí do nepříjemných pocitů a stavů. Cítíme se pod tlakem, frustrováni, nebo jsme smutní, často vnitřně zamrzneme a nejsme schopni ze sebe dostat jediné slovo. Nebo naopak vybuchneme a slov z nás lítá více, než bychom si přáli.

Ať reagujeme prvním způsobem, tedy pasivně, nebo druhým způsobem, tedy agresivně, nejednáme tak, aby obě strany vnímaly situaci jako komunikačně uspokojivou. Buď jedna, nebo obě strany prohrávají.

Přečíst celý článek ->

Další články najdete v našem archivu ->