Nové články

Začínající podnikatelé mohou získat finanční podporu v podobě dotací na rozjezd svého podnikání. Jedná se o příspěvky překlenovací a na zřízení účelného pracovního místa. Dnes o tom, kdo může o příspěvky žádat, na co jsou určeny a jaký je postup.

 

Přečíst celý článek ->

Z dárků chybí ještě poslední maličkosti? Nechte se inspirovat. Přinášíme vám 7 našich nejoblíbenějších kurzů. Každý z nich lze koupit jako dárek a nemusíte do obchodu ani na poštu. Nyní jsou poukazy dokonce bez závazků. Darujte zážitek, relaxaci i vědomosti.

 

Přečíst celý článek ->

Už jste někdy odsouhlasili práci navíc, protože jste nedokázali říct ne? Zažíváte úzkost, když máte prosadit vlastní názor? Nebo naopak často reagujete přehnaně agresivně a zapomínáte na přání ostatních? Chtěli byste se naučit lépe komunikovat a vyjadřovat své názory? Řešení může přinést nácvik asertivní komunikace. Přinášíme tři osvědčené asertivní techniky pro řešení konfliktů. 

Přečíst celý článek ->

Připravujete společný den pro zaměstnance nebo teambuildingovou akci? Zařaďte do programu jeden z našich kurzů a spojte zábavné s užitečným. Kurzy jsou skvělým způsobem, jak zaměstnance pracující z domova opět spojit v celek.

Přečíst celý článek ->

Učíme se celý život, vědomě i nevědomě. Aniž by nám někdo řekl jak, osvojili jsme si řadu znalostí a dovedností. Jsou ale chvíle, kdy se chceme nebo musíme učit systematicky a efektivně. Stále rozšířenější je také on-line výuka, náročnější na pozornost. Ať už chodíte na kurzy, učíte se sami cizí jazyk nebo studujete vysokou školu, tento článek je pro Vás. Zabývá se otázkou, zda je možné se naučit učit a jak na to. Dali jsme dohromady řadu praktických tipů, které můžete hned vyzkoušet.

Přečíst celý článek ->

Psaní všemi deseti je dovednost, která se využívá denně v osobním i profesním životě. Má smysl trénovat ji od útlého věku, ale na školách se prstokladu na klávesnici pozornost věnuje jen výjimečně. Představujeme proto variantu kurzu Psaní všemi deseti i pro děti. Jak je možné učit se psát online a jak k tomu děti motivovat nám prozradila lektorka kurzu Mgr. Jitka Káplová.

Přečíst celý článek ->

PF 2021 23. 12. 2020

Vše dobré v roce 2021

Přejeme Vám hodně zdraví a štěstí v následujícím roce 2021. Dopřejte si klid, pohodu a obohaťte svůj život novými zážitky. Bavte se a naučte se něco pěkného, nového, užitečného (i neužitečného:-). Něco, co už jste dávno chtěli vědět, umět a zkusit, ale nikdy Vám na to jaksi nezbyl čas. Zasloužíte si věnovat trochu času i sobě!

Těšíme se, že Vás potkáme třeba i na našich kurzech.

V minulém článku z této série jsme si vysvětlili, co je to prokrastinace. Určitě není správné zaměňovat ji s leností. Zásadní rozdíl je, že při prokrastinaci pracovat chcete, ale nedaří se vám začít. Proto v boji s ní musíme také postupovat jinak! Dobrá zpráva je, že nad prokrastinací zvítězit lze, jen je třeba vědět jak. V článku se podíváme na několik strategií. Vyzkoušíte je?

Přečíst celý článek ->

Poslali jste motivační dopis a dostali se do užšího výběru. Teď vás ale čeká to nejtěžší, udělat patřičný dojem na pohovoru a přesvědčit je, že zrovna vás by si měli vybrat. Začínáte přemýšlet, co na sebe a na co se vás asi budou ptát. Přípravu na samotný pohovor určitě nepodceňte. A to i v případě, že jste jich absolvovali už hodně. I když máte zkušenosti, na každý přijímací pohovor se totiž musíte připravit znovu. Přečtěte si, proč tomu tak je a co všechno důkladná příprava obsahuje.

 

Přečíst celý článek ->

Věděli jste, že rekvalifikační kurzy proplácí Úřad práce nejen nezaměstnaným? Jaké jsou podmínky pro podání žádosti o proplacení rekvalifikace a jak postupovat? Shrnuli jsme pro vás roli Úřadu práce v rekvalifikacích. Dozvíte se, jestli jste i Vy kandidátem na úhradu kurzu a získáte návod, jak žádost zařídit.

Přečíst celý článek ->

Další články najdete v našem archivu ->