Nové články

Vážení klienti,

 

v souladu usnesením vlády oznamujeme, že veškeré kurzy a zkoušky plánované na období 12. 10. 2020 až 17. 5. 2021 se budou konat v náhradních termínech nebo on-line.


Děkujeme za pochopení a těšíme se Vás na některém z našich kurzů.

Učíme se celý život, vědomě i nevědomě. Aniž by nám někdo řekl jak, osvojili jsme si řadu znalostí a dovedností. Jsou ale chvíle, kdy se chceme nebo musíme učit systematicky a efektivně. Stále rozšířenější je také on-line výuka, náročnější na pozornost. Ať už chodíte na kurzy, učíte se sami cizí jazyk nebo studujete vysokou školu, tento článek je pro Vás. Zabývá se otázkou, zda je možné se naučit učit a jak na to. Dali jsme dohromady řadu praktických tipů, které můžete hned vyzkoušet.

Přečíct celý článek ->

Psaní všemi deseti je dovednost, která se využívá denně v osobním i profesním životě. Má smysl trénovat ji od útlého věku, ale na školách se prstokladu na klávesnici pozornost věnuje jen výjimečně. Představujeme proto variantu kurzu Psaní všemi deseti i pro děti. Jak je možné učit se psát online a jak k tomu děti motivovat nám prozradila lektorka kurzu Mgr. Jitka Káplová.

Přečíst celý článek ->

PF 2021 23. 12. 2020

Vše dobré v roce 2021

Přejeme Vám hodně zdraví a štěstí v následujícím roce 2021. Dopřejte si klid, pohodu a obohaťte svůj život novými zážitky. Bavte se a naučte se něco pěkného, nového, užitečného (i neužitečného:-). Něco, co už jste dávno chtěli vědět, umět a zkusit, ale nikdy Vám na to jaksi nezbyl čas. Zasloužíte si věnovat trochu času i sobě!

Těšíme se, že Vás potkáme třeba i na našich kurzech.

Z dárků chybí ještě poslední maličkosti? Nechte se inspirovat. Přinášíme vám 7 našich nejoblíbenějších kurzů. Každý z nich lze koupit jako dárek a nemusíte do obchodu ani na poštu. Nyní jsou poukazy dokonce bez závazků. Darujte relaxaci i nové vědomosti.

 

 

Přečíst celý článek ->

V minulém článku z této série jsme si vysvětlili, co je to prokrastinace. Určitě není správné zaměňovat ji s leností. Zásadní rozdíl je, že při prokrastinaci pracovat chcete, ale nedaří se vám začít. Proto v boji s ní musíme také postupovat jinak! Dobrá zpráva je, že nad prokrastinací zvítězit lze, jen je třeba vědět jak. V článku se podíváme na několik strategií. Vyzkoušíte je?

Přečíst celý článek ->

Poslali jste motivační dopis a dostali se do užšího výběru. Teď vás ale čeká to nejtěžší, udělat patřičný dojem na pohovoru a přesvědčit je, že zrovna vás by si měli vybrat. Začínáte přemýšlet, co na sebe a na co se vás asi budou ptát. Přípravu na samotný pohovor určitě nepodceňte. A to i v případě, že jste jich absolvovali už hodně. I když máte zkušenosti, na každý přijímací pohovor se totiž musíte připravit znovu. Přečtěte si, proč tomu tak je a co všechno důkladná příprava obsahuje.

 

Přečíst celý článek ->

Na kurzech v ACZ nezapomínáme ani na nastávající maminky. Většina kurzů se zaměřuje na průběh těhotenství a porodu. Je to meta, na kterou se soustředí informace a pozornost budoucích rodičů. Co bude vlastně ale dál? Miminko je tady a není čas teprve začít zjišťovat, jak se poprat se šestinedělím. Lektorka Monika S. Seidlová sepsala pro náš web článek, kde shrnuje jaké změny porod přináší a co vlastně naše miminko těsně po narození potřebuje.


Přečíst celý článek ->

Věděli jste, že rekvalifikační kurzy proplácí Úřad práce nejen nezaměstnaným? Jaké jsou podmínky pro podání žádosti o proplacení rekvalifikace a jak postupovat? Shrnuli jsme pro vás roli Úřadu práce v rekvalifikacích. Dozvíte se, jestli jste i Vy kandidátem na úhradu kurzu a získáte návod, jak žádost zařídit.

Přečíst celý článek ->

Emoce hrají při komunikaci významnou roli. Naštěstí se promítají do obličeje a můžeme je tak snadno číst. A to tak, anižbychom o tom museli přemýšlet. Snadno poznáme radost, smutek, vztek. Lze ale využít výrazy v náš prospěch? A co když je protistrana záměrně používá jako zastírací manévr?

Přečíst celý článek ->

Další články najdete v našem archivu ->