Nové články

V minulém článku z této série jsme si vysvětlili, co je to prokrastinace. Určitě není správné zaměňovat ji s leností. Zásadní rozdíl je, že při prokrastinaci pracovat chcete, ale nedaří se vám začít. Proto v boji s ní musíme také postupovat jinak! Dobrá zpráva je, že nad prokrastinací zvítězit lze, jen je třeba vědět jak. V článku se podíváme na několik strategií. Vyzkoušíte je?

Přečíst celý článek ->

Vážení klienti,

 

v souladu usnesením vlády č. 996 z 8. října 2020 oznamujeme, že veškeré kurzy a zkoušky plánované na období 12. 10. 2020 až 5. 12. 2020 se budou konat v náhradních termínech nebo on-line.


Děkujeme za pochopení a těšíme se Vás na některém z našich kurzů.

Poslali jste motivační dopis a dostali se do užšího výběru. Teď vás ale čeká to nejtěžší, udělat patřičný dojem na pohovoru a přesvědčit je, že zrovna vás by si měli vybrat. Začínáte přemýšlet, co na sebe a na co se vás asi budou ptát. Přípravu na samotný pohovor určitě nepodceňte. A to i v případě, že jste jich absolvovali už hodně. I když máte zkušenosti, na každý přijímací pohovor se totiž musíte připravit znovu. Přečtěte si, proč tomu tak je a co všechno důkladná příprava obsahuje.

 

Přečíst celý článek ->

Na kurzech v ACZ nezapomínáme ani na nastávající maminky. Většina kurzů se zaměřuje na průběh těhotenství a porodu. Je to meta, na kterou se soustředí informace a pozornost budoucích rodičů. Co bude vlastně ale dál? Miminko je tady a není čas teprve začít zjišťovat, jak se poprat se šestinedělím. Lektorka Monika S. Seidlová sepsala pro náš web článek, kde shrnuje jaké změny porod přináší a co vlastně naše miminko těsně po narození potřebuje.


Přečíst celý článek ->

Věděli jste, že rekvalifikační kurzy proplácí Úřad práce nejen nezaměstnaným? Jaké jsou podmínky pro podání žádosti o proplacení rekvalifikace a jak postupovat? Shrnuli jsme pro vás roli Úřadu práce v rekvalifikacích. Dozvíte se, jestli jste i Vy kandidátem na úhradu kurzu a získáte návod, jak žádost zařídit.

Přečíst celý článek ->

Emoce hrají při komunikaci významnou roli. Naštěstí se promítají do obličeje a můžeme je tak snadno číst. A to tak, anižbychom o tom museli přemýšlet. Snadno poznáme radost, smutek, vztek. Lze ale využít výrazy v náš prospěch? A co když je protistrana záměrně používá jako zastírací manévr?

Přečíst celý článek ->

Tento měsíc začíná platit nový hodnotící standard pro kvalifikační zkoušku Asistent/asistentka. A přináší velkou porci novinek. Některá kritéria úplně ruší a některá naopak přidává. Upravuje navíc podobu, jakou budou kritéria ověřována. Pojďme si shrnout, co všechno se mění a jak bude zkouška vypadat.

Přečíst celý článek ->

S radostí oznamujeme, že naše učebny jsou vám opět otevřeny!

Po uzavření z důvodu nařízení vlády se u nás v pondělí 11.5. opět rozběhla výuka kurzů. Dbáme na zdraví studentů, lektorů i zaměstnanců. Fungujeme proto ve zpřísněném hygienickém režimu. Co obnáší a jak se dotkne výuky?

 

Přečíst celý článek ->

Možná jste si všimli, že naše nabídka se stále rozšiřuje o online kurzy. Jak takové online vzdělávání probíhá, jaké má výhody a co od něj můžete očekávat? Odpovědi na vaše nejčastější otázky jsme sepsali v tomto článku.

 

Přečíst celý článek ->

Naši nabídku kurzů rozšiřujeme o e-learningový kurz Lektor dalšího vzdělávání. Jedná se o vyhledávanou formu on-line výuky. Vycházíme tak vstříc těm, kteří mají k nám do Prahy daleko, čas jim nedovoluje na kurz docházet nebo chtějí studovat z pohodlí svého domova.

 

Přečíst celý článek ->

Další články najdete v našem archivu ->