Jaká máte novoroční předsevzetí?

Chcete v novém roce zabavit své šikovné ruce a uplatnit své tvůrčí nápady místo toho, abyste jen koukali večer na telku?

Nabízíme Vám spoustu zajímavých kurzů, ve kterých můžete realizovat mnoho svých tvořivých snů:

Od pondělí 13. 1. 2014: Kurz Patchworku – jednou týdně večer od 17 hodin

V kurzu se naučíte originální techniku sešívání malých kousků látek a vytváření geometrických obrazců. Kurz je vhodný pro mladé i starší, pro začátečníky i pokročilé. 

Od středy 15. 1. 2014: Kurz Tvůrčího psaní– jednou týdně večer od 19 hodin

Za kurz tvůrčího psaní může nejlépe mluvit povídka jedné z našich absolventek:

Michaela: Café Francais
Byla jsem na ulici, když zazvonil telefon. Daniel. Prý jestli jsem v centru a mám chvíli čas. Co nejdřív. Jeho hlas zněl divně. 
"Café Francais", řekla jsem. Stála jsem totiž právě před touhle kavárnou. 
"Ok, za dvacet minut", pravil.
Vešla jsem dovnitř a sedla si ke stolku u okna. U okna s výhledem na piazzetu. Až bude přicházet, uvidím ho. A rozbrečím se. To bude konec. Řekne, že odjíždí, že dostal to místo v Austrálii. Nechce mě s sebou, vím to. Sedím a civím před sebe a mám na sobě pořád kabát, a chlápek, co pokuřuje hned vedle, mě s velkým zájmem pozoruje. Slzy mi tečou, cítím je na tvářích. Betonová piazzeta, na kterou nepřítomně koukám, je prázdná. Jako já.
"Co se vám stalo?", zeptal se chlápek a potáhl z cigarety.
Vstala jsem a došla k jeho stolku.
"Až sem za chvilku přijde muž v hnědý kožený bundě a bude se rozhlížet, řekněte mu, ať táhne ke všem čertům…."

Od čtvrtka 23. 1. 2014: Kurz Paličkování – jednou týdně od 17:30 hodin

Paličkování je tradiční technika tvorby krajek pocházející ze 16. století, ale i v dnešní době je oblíbenou volnočasovou aktivitou pro všechny šikovné ruce. Vytvořit pomocí ní můžete nejen krajky, ale i obrázky a různé typy dekorací. Tato rukodělná technika je oblíbená nejen v České republice, ale i v celé Evropě. Ukázku tvorby složitější krajky si můžete prohlédnout v krátkém videu.

Náš kurz je určen začátečníkům a mírně pokročilým. V rámci kurzu se naučíte pracovat s herdulí a paličkami, seznámíte se se základními technikami paličkování a naučíte se dělat jednodušší (ale přesto krásné) krajky a získáte tak dostatečný základ pro samostatnou tvorbu.

 

Od soboty 1. 2. 2014: Kurz Tkaní tapiserií – víkendový kurz, so a ne od 9 do 17 hodin

Tkaní je stará technika tvorby gobelínů, obrazů i koberců. Náš kurz je zaměřen na tkaní na malém rámu, který dostanete v rámci kurzu zdarma. V kurzu se naučíte základní techniky pro následnou samostatnou tvorbu. Díky tomuto relativně jednoduchému uměleckému řemeslu můžete uplatnit svou obrazotvornost a vytvářet působivé barevné gobelíny. Lektorkou kurzu je akademická malířka Petra Kolínová

O tradiční gobelínové dílně se můžete více dozvědět ve videu Toulavé kamery nebo se podívat na článek IDnes

 

Od čtvrtka 27. 3. 2014: Kurz Tvůrčího fotografování – jednou týdně večer od 17:30 hodin

Kurz Tvůrčího fotografování je určen spíše začínajícím fotografům a nadšencům digitální fotografie. V kurzu se naučíte správně ovládat svůj digitální fotoaparát a přizpůsobovat jeho možnosti fotografické příležitosti.

Kurz je koncipován do šesti lekcí v učebně, kde se účastníci dozví o teorii fotografování pomocí digitálního foťáku a částečně si jí vyzkouší, a dvou praktických lekcí venku, kde si účastníci mohou dopodrobna vyzkoušet naučené dovednosti. Tradičně navštěvovanými místy jsou např. pražská ZOO nebo Průhonický park.

Lektorkou kurzu je fotografka Kristina Ovečková, její tvorbu si můžete prohlédnout na webových stránkách www.tinafoto.cz