Jak probíhá online kurz?

Možná jste si všimli, že naše nabídka se stále rozšiřuje o online kurzy. Jak takové online vzdělávání probíhá, jaké má výhody a co od něj můžete očekávat? Odpovědi na vaše nejčastější otázky jsme sepsali v tomto článku.

Mám to správné vybavení?

Ke studiu stačí jen počítač se stabilním připojením na internet. Pro lepší komunikaci ale doporučujeme také webkameru. S lektorem se tak navzájem i uvidíte. Většina notebooků (přenosných počítačů) má kameru v sobě už zabudovanou. Pochopitelně je výhodou klidné prostředí, kde se můžete na výklad a dění ve výuce soustředit. Pro poznámky si připravte papír a tužku.

Co všechno se můžu učit online?

Do distanční formy vzdělávání lze převést téměř všechny kurzy. Můžete se učit cizí jazyky, komunikační dovednosti, programování, profesní dovednosti a dále rozvíjet své zájmy a osobnost. Teď je vhodná doba podívat se na věci, na které jste neměli čas, ale vždy jste je chtěli znát. Takovým kurzem můžou být třeba základy etikety. Rozveselit se můžete u kurzu oblékání s Lenkou Táborskou.
Nově je možné absolvovat také akreditované kurzy pro pedagogické pracovníky a pro pracovníky v sociálních službách. Můžete si tak splnit požadavky na vzdělávání i online z pohodlí domova.

Můžu strávit tolik času u počítače?

My v ACZ víme, že sezení u počítače po celý den tělu neprospívá. Rozdělujeme proto naše celodenní kurzy do kratších celků tak, abyste se mohli věnovat i jiným aktivitám. O pravidelných přestávkách doporučujeme protáhnout si nohy a procvičit si krční páteř. Obrazovku počítače si nastavte do výšky očí, ulevíte tak své páteři. Nezapomínejte také dodržovat pitný režim a mějte při ruce sklenici s vodou.

Jak dlouhé jsou online kurzy?

Online kurz může mít hodin dvě i dvanáct. Pokud je delší než pár hodin, je rozdělen do více dní, aby si studenti i lektor odpočinuli. Kurz, který by v prezenční formě zabral osm výukových hodin a trval by tak jeden den, je v online formě rozdělen třeba do dvou částí po 4 hodinách. Nemusíte si tak na učení vyhradit celý den.

Budu vědět, co mám dělat?

Vzdělávací organizace využívají pro dálkovou výuku různé nástroje. Nelze proto poskytnout jednotný návod, jak kurz spustit a ovládat. Abychom zaručili, že kurz bez obtíží spustíte, lektor se s vámi předem spojí emailem, kde ovládání online kurzu vysvětlí. Vše potřebné si pak ukážete v průběhu výuky. Kdykoliv se můžete samozřejmě obrátit také na nás.

Jsou online kurzy interaktivní?

Dálková výuka nemusí být jen přednáška, na kterou se díváte na obrazovce. Stejně jako v prezenčních kurzech je řada aktivit a cvičení, i zde budete zapojeni do výuky. Zkušení lektoři znají metody, jak přenést zadání úkolů i do online prostředí. Nudit se tak rozhodně nebudete a získané vědomosti si i procvičíte.

Bude se mi lektor věnovat i individuálně?

Kapacity našich online kurzů zůstávají stejné jako jste zvyklí u kurzů prezenčních. V jedné skupině se tak nesejde více než 12 studentů. Znamená to, že lektor bude mít prostor věnovat se všem i individuálně a přizpůsobit obsah kurzu konkrétní skupince.

Jsou kurzy online stejně zábavné a přínosné jako ty prezenční?

Obsahově jsou obě formy kurzů zcela vyrovnané. Dozvíte se tak všechno, co byste si odnesli i z našich učeben. Většina lektorů zasílá také předem studijní materiály, která vám už zůstanou. Díky omezenému počtu účastníků je obsah kurzu formován potřebám skupiny. Abyste si naučené znalosti procvičili i prakticky, jsou do výuky zařazena cvičení uzpůsobená online prostředí. Protože jste v pohodlí svého domova, můžete se cítit uvolněněji, nemusíte si zvykat na nové prostředí. Celý kurz si tak můžete užít v příjemné atmosféře.

 

Zaujala Vás možnost vzdělávat se online z domova? Podívejte se na nabídku našich online kurzů nebo nás kontaktujte. S výběrem kurzu rádi pomůžeme a celý postup vysvětlíme. Pokud se už těšíte, až nás navštívíte v našich učebnách, přihlaste se na plánové prezenční kurzy.