Těžko si představit náctileté dítě, které dnes neprosedí hodiny u počítače.  Psát na klávesnici se učí samo, vlastní metodou. Tyto návyky se pak hůře odnaučují. V psaní zůstávají chyby, dítě má špatný posed a do budoucna vznikají problémy s krční páteří a zápěstím. Vyplatí se tak začít s výukou správného prstokladu co nejdříve. Vyzpovídali jsme lektorku kurzu o tom, proč chybí tento předmět na školách a jak děti motivovat.

 

 

ACZ: Paní Káplová, pro koho je kurz určen a co od něj účastnící mohou očekávat?

JK: Kurz je koncipován pro děti ve věku od 12 do 15 let. Cílem je naučit se psát všemi deseti prsty na klávesnici. Účastníci využijí tuto dovednost nejen při plnění školních povinností ale i dále v osobním a profesním životě.

 

ACZ: Proč je pro děti důležité se psaní všemi deseti naučit?

JK: Těší mě, že se tento kurz otevírá i pro děti. Nejvíce oceňuji fakt, že Vaše společnost stejně jako já, chce pomáhat druhým a vidět za svým snažením výsledky. V této nelehké době se online výuka uskutečňuje na všech školách v České republice. Děti mají povinnost vypracovat spoustu úkolů za velice krátký časový úsek. Usilovně hledají písmenka na klávesnici, a ještě zaměstnávají svůj mozek dalšími úkony. Tím dochází k přetížení dětského organismu a následnému vlivu na efektivitu odevzdané práce.

 

ACZ: Jak můžeme dětem výuku online ulehčit?

JK: Upřímně doporučuji projít nabízeným online kurzem, kde postupně probereme každý znak, budeme psát slova i celé věty bez dívání se na prsty. Kurz je úžasný v tom, že za krátký čas se naučíte to, co se jinde učí mnohem déle. Myslím si, že čím dříve se dítě začne tuto techniku učit, tím lépe pro něj.

 

ACZ: V čem vidíte výhody online výuky?

JK: Připojení z pohodlí domova bez stresu a časové ztráty, vzdělávání na základě mých pokynů a metod. Probranou látku z konkrétní lekce zapracuji do cvičení, které je potřeba procvičit a poslat mi ke zhlédnutí. Aktivním konáním si mladý účastník naučené zafixuje.

 

ACZ: A jaké mohou být nevýhody?

JK: Je jasné, že vše má své klady i zápory. Většinou to bývá osobní kontakt. Tvrdím, že i tuto překážku lze přejít, protože my máme jeden hlavní cíl: „Naučit se danou dovednost.“

 

ACZ: Jaký máte názor ohledně absence předmětu Písemná a elektronická komunikace na základní škole?

JK: Jednoznačně řečeno toto vnímám jako velký nedostatek. Rozhodně bych jej zařadila alespoň jako zájmový kroužek.

 

ACZ: Co byste poradila rodičům, kteří zvažují zakoupit kurz pro své dítě?

JK: Z mého pohledu psaní všemi deseti je vhodně vynaložený vklad do jeho života. Upozorňuji však, že nejvíce energie a času do svého rozvoje musí vydat samo. Prioritou je denně procvičovat minimálně 15 minut. Pro úspěšné zvládnutí je důležitá jeho vytrvalost a jasně stanovený cíl. Například „Chci se naučit psát všemi deseti, abych sobě usnadnil/a práci a ušetřil/a čas, který následně využiji pro jiné aktivity.“

ACZ: Jak mohou rodiče podpořit své dítě v jeho snažení?
JK: Doporučuji motivovat a chválit. Každý uděláme pár chyb, ze kterých se následně poučíme. A konec konců Vaše dítě uvidí výsledky svého cílevědomého jednání již za několik týdnů.

Zaujal Vás kurz psaní všemi deseti pro děti? Přečtěte si o něm více a domluvte si termíny přímo s lektorkou tak, jak Vám budou vyhovovat. Tento kurz nabízíme také ve variantě pro dospělé.

Potřebujete poradit s výběrem kurzu? Neváhejte nás kontaktovat.