222 365 819
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

20. 6. 2012 v Praze

Tisková zpráva

Úvodní konference projektu Druhá šance pro práci a rodinu

Vzdělávací centrum ACZ uspořádalo dne 20. 6. 2012 konferenci informující o začínajícím projektu Druhá šance pro práci a rodinu (CZ.1.04/3.4.04/76.00202). Tento projekt je financovaný z Evropského sociálního fondu v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanosta ze státního rozpočtu ČR. Cílem projektu je snížení nerovnováhy v zaměstnanosti mužů a žen v oblasti mezi Plzní a Prahou.

Vzdělávací centrum ACZ je zkušeným realizátorem Evropských projektů; mezi jinými na podzim 2011 úspěšně zakončilo dva projekty na podporu zaměstnanosti žen (Vzdělání pro práci i rodinu, Zvládnu práci i rodinu).

Druhá šance pro práci a rodinu začala v dubnu 2012 a bude trvat až do konce března roku 2015. Projekt je určen všem ženám v oblasti mezi Plzní a Prahou (okresy: Plzeň-město, Plzeň-sever, Plzeň-jih, Rokycany, Beroun, Kladno, Rakovník, Příbram, Praha-západ). Tato oblast byla vybrána díky své specifičnosti v oblasti pracovního života mužů a žen. Vzhledem k vysokému zastoupení mladých rodin s dětmi dojíždějí muži za zaměstnáním do velkých měst, zatímco ženy jsou většinou nezaměstnané nebo v domácnosti. Samostatné podnikání by jim přitom umožnilo vlastní rozvržení pracovní doby či práci z domova a postupné odbourávání tohoto generového stereotypu.

Ženy žijící v této oblasti mohou od projektu získat podporu hned v několika směrech. Za prvé nabídneme klientkám diagnostiku a poradenství pro osobní rozvoj. Tato část je určena pro zvýšení sebevědomí klientek, jejich komunikačních dovedností a dále pro rozpoznání vlastního pracovního potenciálu. Za druhé se mohou klientky účastnit akreditovaného rekvalifikačního kurzu Základy podnikání, jehož obsahem jsou management, marketing, psychologie, komunikační dovednosti, základy účetnictví a legislativa a také práce na PC v programu MS Excel. Klienti si v rámci kurzu sestaví vlastní podnikatelský plán včetně finančního plánu.  Za třetí mohou klientky od odborných poradců a lektorů získat poradenství pro zahájení samostatné výdělečné činnosti. Během poradenství se mohou dozvědět další informace z oblasti podnikání a již se konkrétně připravit na samostatnou výdělečnou činnost a administrativní a organizační náležitosti spojené se začátkem podnikání. Na této části projektu spolupracuje Vzdělávací centrum ACZ se Středočeskou asociací manažerek a podnikatelek.

Kurzy i poradenství se budou konat v jednotlivých okresech dané oblasti a pro všechny klientky budou zcela zdarma.

Pro další informace kontaktujte manažera projektu:

RNDr. Karel Vyhnal
Tel.: +420 775 345 804
E-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  

Evropské projekty - související články

 

 

Vytvořilo Zawoko NET ACZ spol. s r.o., 2007-2013 | Vzdělávací centrum | E-mail: acz@aczprace.cz