Prokrastinace je zvyk odkládat méně příjemné, ale většinou důležité úkoly na pozdější dobu.

Prokrastinace - jak nad ní zvítězit

Vyčerpává Vás pocit, že je před Vámi tolik povinností, že nemůžete všechny úkoly na Vás kladené zvládnout? Nemůžete se rozhodnout, kterým úkolem, jak a kdy máte začít? Řešíte tuto situaci často tím, že místo toho podstatného, co byste dělat měli, děláte něco jiného zcela nepodstatného? Tyto problémy jsou způsobeny tzv. prokrastinací. Prokrastinace není věc vrozená, dá se odnaučit. V našem kurzu Vám pomůžeme nad prokrastinací zvítězít.

 

 

Termíny

lektor
datum
čas
cena
 
Ing. Ema Matějů
9. 4. 2022
od 09:00 do 14:30
1690,- Kč
lektor
Garant: Ing. Ema Matějů

Máte dotaz na tento kurz?

Telefon:   222 365 819
Mobil:   734 844 468
Email:   acz@aczprace.cz

Prokrasinace je sklon odkládat méně příjemné a často velmi důležité úkoly a povinnosti na pozdější dobu. Prokrastinátor posouvá před sebou nedořešené úkoly, má roztříštěnou pozornost a postupně ztrácí své zaměření na cíl. Prokrastinátor není lenoch, je to člověk, který pracovat chce, ale selhává ve schopnosti začít a trápí ho proto výčitky svědomí. Prokrastinace souvisí se zvyšujícím se tlakem na výkon. Proto jí častěji podléhají inteligentní a tvořiví lidé, kteří bývají vystaveni náročnějším výzvám. Prokrastinace je způsobena také zvyšujícímu se množství podnětů, mezi které patří například televize, internet a sociální sítě, kterým jsme stále více vystaveni. Tato lákadla a zdroje zábavy nás při řešení našich úkolů stálé více rozptylují, což vyžaduje stále větší vůli a sebedisciplínu. Nesmíme však také zaměňovat odpočinek a prokrastinaci. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že odpočinek energii obnovuje, odkládání úkolů energii vyčerpává.

Motto kurzu:
Odpočívat musíme, prokrastinovat bychom neměli!

Obsah kurzu:

 • Co je to prokrastinace a proč se snažíme jí potlačit
 • Rizikové faktory vzniku prokrastinace
 • Lenost versus odkládání věcí
 • Prevence prokrastinace
 • Nástroje boje s prokrastinací
 • Sebedisciplína: jak si poručit a dokázat poslouchat sám sebe
 • Jak překonat zlozvyky a nevrátit se k nim
 • Jak získat a udržet motivaci a elán
 • Nastavení postupných kroků a splnitelných cílů
 • Vhodné načasování řešení úkolů
 • Jak si získat a udržet spokojenost
 • Prokrastinace jako rizikový faktor pro duševní zdraví
 • Klíč k dlouhodobosti
 • Pochvala, odměna a zodpovědné lenošení
 • Váš nový začátek

Účastníci semináře se naučí rozpoznat vlastní spouštěcí mechanizmus prokrastinace, uvědomit si své životní poslání, konstruktivně přistupovat k zásadním úkolům a pracovat se soustředěnou pozorností, pracovat na užitečné změně některých návyků i myšlenkových schémat. Získají cenné podněty, které jim pomohou  zvítězit nad prokrastinací.

Hodnocení kurzu účastníky:

"Na práci lektorky hodnotím pozitivně uvádění konkrétních příkladů a cvičení."

"Největším přínosem pro mě bylo poznání nástrojů na překonávání zlozvyků."

Délka kurzu:

Kurz má celkem 6 vyučovacích hodin.

Lektorka:

Ing. Ema Matějů vystudovala ČVUT – Ekonomiku a řízení na Stavební fakultě. Později absolvovala postgraduální studium marketingu a řízení. Je absolventkou Českého institutu marketingové komunikace (ČIMRK) při Vysoké škole mezinárodních vztahů. Celý život pracuje v oblasti marketingu, působila jako Marketingová ředitelka několika nadnárodních i českých firem, například OBI, Hornbach nebo Kasa.cz. Věnuje se všem formám marketingové komunikace, specializuje se na problematiku řízení vztahů se zákazníky (CRM). Jako certifikovaná lektorka se věnuje především problematice marketingu, komunikace a prokrastinace.

Cena kurzu:

Cena kurzu je 1.490 Kč s DPH.

V ceně kurzu jsou zahrnuty teplé a studené nápoje.

Další podobné kurzy:

Místo konání

Učebna vzdělávacího centra ACZ
Týnská 21, Praha 1 - Staré Město

Učebna se nachází v centru Prahy v blízkosti Staroměstského náměstí. 

Učebna je v blízkosti stanic metra a tramvajových zastávek: Náměstí Republiky (metro B), Můstek (metro B a A), Staroměstská (metro A). O víkendech možno zdarma parkovat na veřejném parkovišti na Senovážném náměstí (cca 7 min. chůze od učebny).

Přihlásit na kurz

   
Přidáním dalších účastníků, získáte slevu 15% na celou objednávku.
(cena uvedena vč. DPH 21%)