ikona-829.jpg

Kurzy pro seniory

Vzdělávat se bez obav můžete v každém věku. Na kurzech pro seniory se setkáte se zkušenými lektory a individuálním přístupem. Věnujeme se počítačovým dovednostem, ale také zdraví a duševní pohodě.
pocitacovy-balicek-pro-seniory-i.jpg

Počítačový balíček pro seniory I

Chcete, aby Vaše babička uměla posílat e-maily se stejnou lehkostí, jako peče bábovky? Chcete Vašemu dědečkovi umožnit čtení nejčerstvějších politických zpráv přímo z internetu? Přihlaste je k nám do kurzu!

pocitacovy-balicek-pro-seniory-ii.jpg

Počítačový balíček pro seniory II

Absolvovali jste u nás základní kurz Počítačový balíček pro seniory I? Umíte tedy již posílat e-maily a vyhledávat informace na internetu. Chcete se dále zdokonalovat v práci na počítači? Přihlaste se k nám do pokračovacího kurzu Počítačový balíček pro seniory II!

mobilni-telefony-pro-seniory.jpg

Mobilní telefony pro seniory

Máte pocit, že si telefon dělá, co chce? Zápasíte-li stále s novými a novými technologiemi, je tento kurz pro vás. Naučíte se využívat všechny možnosti vašeho mobilního telefonu. Neomezujte se pouze na volání a posílání zpráv. Zjistíte, jak si sami změnit nastavení, podívat se na počasí nebo fotografovat.

asertivita-pro-seniory.jpg

Asertivita pro seniory

V dnešní době jsou senioři každodenně vystavováni velkému nátlaku a manipulaci. Manipulaci těžko odolávají, protože ji často ani nerozeznají a vzhledem k rychlé proměně společnosti v posledních letech se jí ani neumí bránit. Kurz seznámí Vaše babičky a dědečky s technikami asertivního chování, které jsou pro tyto případy ideální obranou. Asertivní člověk je hůře manipulovatelný a dokáže účinněji odolávat agresivnímu nátlaku ze strany některých "obchodníků". V neposlední řadě se kurz také zaměří na účinné rozpoznání manipulace.

dusevni-zdravi-senioru.jpg

Jak si udržet duševní zdraví

Důležitou součástí dobré kondice seniorů je duševní zdraví, které podstatně ovlivňuje kvalitu jejich života. Péče o duševní zdraví by proto mělo být podstatnou složkou života každého “dříve narozeného“ člověka. Pro seniory, kteří se rádi vzdělávají, jsme připravili třídenní kurz na toto téma. Účastníci se na kurzu "Jak si udržet duševní zdraví" dozvědí informace, rady i zajímavosti o SPÁNKU, DEPRESI A STRESU.