ikona-829.jpg

Kurzy pro seniory

Vzdělávat se bez obav můžete v každém věku. Na kurzech pro seniory se setkáte se zkušenými lektory a individuálním přístupem. Věnujeme se počítačovým dovednostem, ale také zdraví a duševní pohodě.
komunitni-sluzby-pro-seniory.jpg

Komunitní služby pro seniory

Třídílný kurz „SAGE“ se zaměřuje na základní sociální aspekty života v seniorském věku jak v rodinném kruhu, tak v rámci širší komunity. První (dvoudenní) část kurzu se zabývá tím, jakými způsoby lze využívat širokou škálu komunitních služeb, které jsou seniorům k dispozici ať už zdarma, nebo jako placené služby...

osobni-rozvoj.jpg

Osobní rozvoj

Třídílný kurz „SAGE“ se zaměřuje na základní sociální aspekty života v seniorském věku jak v rodinném kruhu, tak v rámci širší komunity. Druhá (čtyřdenní) část kurzu se zabývá rozvojem komunikačních dovedností, které jsou užitečné a v některých ohledech i nepostradatelné pro sociální zapojení seniora do širší komunity.

sprava-osobnich-zalezitosti.jpg

Správa osobních záležitostí

Třídílný kurz „SAGE“ se zaměřuje na základní sociální aspekty života v seniorském věku jak v rodinném kruhu, tak v rámci širší komunity. Třetí (čtyřdenní) část kurzu volně navazuje na druhou část a aplikuje a dále rozvíjí dovednosti získané ve druhé části na některé obvyklé konkrétní aspekty života v seniorním věku.

pocitacovy-balicek-pro-seniory-i.jpg

Počítačový balíček pro seniory I

Chcete, aby Vaše babička uměla posílat e-maily se stejnou lehkostí, jako peče bábovky? Chcete Vašemu dědečkovi umožnit čtení nejčerstvějších politických zpráv přímo z internetu? Přihlaste je k nám do kurzu!

od 8. 3. 2022
do 10. 3. 2022
od 09:00
do 12:15
2490,- KčDetail
kurzu
pocitacovy-balicek-pro-seniory-ii.jpg

Počítačový balíček pro seniory II

Absolvovali jste u nás základní kurz Počítačový balíček pro seniory I? Umíte tedy již posílat e-maily a vyhledávat informace na internetu. Chcete se dále zdokonalovat v práci na počítači? Přihlaste se k nám do pokračovacího kurzu Počítačový balíček pro seniory II!

od 25. 1. 2022
do 28. 1. 2022
od 09:00
do 12:15
2490,- KčDetail
kurzu
pocitacovy-balicek-pro-seniory-iii.jpg

Počítačový balíček pro seniory III

Líbily se Vám první dva kurzy Počítačový balíček pro seniory I a II?  Naučili jste se vyhledávat informace na internetu, psát e-maily, skypovat a psát ve Wordu? V dalším kurzu Počítačový balíček pro seniory III si vše zopakujete a ještě se naučíte pracovat s digitálními fotografiemi. 

mobilni-telefony-pro-seniory.jpg

Mobilní telefony pro seniory

Máte pocit, že si telefon dělá, co chce? Zápasíte-li stále s novými a novými technologiemi, je tento kurz pro vás. Naučíte se využívat všechny možnosti vašeho mobilního telefonu. Neomezujte se pouze na volání a posílání zpráv. Zjistíte, jak si sami změnit nastavení, podívat se na počasí nebo fotografovat.

od 9. 2. 2022
do 10. 2. 2022
od 09:00
do 12:15
1690,- KčDetail
kurzu
asertivita-pro-seniory.jpg

Asertivita pro seniory

V dnešní době jsou senioři každodenně vystavováni velkému nátlaku a manipulaci. Manipulaci těžko odolávají, protože ji často ani nerozeznají a vzhledem k rychlé proměně společnosti v posledních letech se jí ani neumí bránit. Kurz seznámí Vaše babičky a dědečky s technikami asertivního chování, které jsou pro tyto případy ideální obranou. Asertivní člověk je hůře manipulovatelný a dokáže účinněji odolávat agresivnímu nátlaku ze strany některých "obchodníků". V neposlední řadě se kurz také zaměří na účinné rozpoznání manipulace.

od 29. 3. 2022
do 29. 3. 2022
od 09:00
do 12:15
990,- KčDetail
kurzu
kurz-trenink-pameti-pro-seniory.jpg

Trénink paměti pro seniory

Kurz je určen všem seniorům, kteří si chtějí uchovat duševní svěžest i ve vyšším věku.Trénování paměti patří k účinným metodám, které pomáhají seniorům příjemným a nenásilným způsobem procvičovat mozek a tím si také udržet a rozvíjet stávající schopnosti čerpající z bohatých životních znalostí a zkušeností.

„Paměť slábne, pokud ji necvičíš."       Cicero

dusevni-zdravi-senioru.jpg

Jak si udržet duševní zdraví

Důležitou součástí dobré kondice seniorů je duševní zdraví, které podstatně ovlivňuje kvalitu jejich života. Péče o duševní zdraví by proto mělo být podstatnou složkou života každého “dříve narozeného“ člověka. Pro seniory, kteří se rádi vzdělávají, jsme připravili třídenní kurz na toto téma. Účastníci se na kurzu "Jak si udržet duševní zdraví" dozvědí informace, rady i zajímavosti o SPÁNKU, DEPRESI A STRESU.

od 1. 2. 2022
do 3. 2. 2022
od 09:00
do 12:15
2150,- KčDetail
kurzu