online-sestinedeli.jpg

Online kurz přípravy na porod a šestinedělí

Kurz je určený těhotným ženám a jejím partnerům. Je vhodný nejen pro ty, kteří očekávají první dítě a nevědí, na co se mají připravit, ale i pro všechny, kteří již šestinedělí zažili a chtěli by ho tentokrát prožít jinak.

Termíny

Termíny
O možnostech konání kurzů se prosím informujte na tel. číslech: +420 222 365 819, +420 734 844 468.
Pro firemní zákazníky a skupiny zájemců lze termín i místo konání kurzu zajistit dle požadavků klienta.
Rádi Vám vyhovíme!
lektor
Garant: Ing. Monika S. Seidlová

Máte dotaz na tento kurz?

Telefon:   222 365 819
Mobil:   734 844 468
Email:   acz@aczprace.cz

V posledních letech se rodinný a společenský život tak proměnil, že často první miminko, se kterým se blíž seznámíme, je naše vlastní. Můžeme se cítit nejistě, bez zkušeností a zavaleni všemi možnými dostupnými informacemi, často i protichůdnými. V těhotenství se připravujeme na porod jako cílovou metu a období po porodu nám připadá ještě hodně vzdálené. Přitom poporodní čas je stejně důležitý a neopakovatelný. Měli bychom ho co nejlépe využít k seznámení se s novou rodičovskou rolí.

Cílem kurzu je vytvoření poporodního plánu, který pomůže nastávajícím rodičům vyrovnat se s nadcházející velkou životní změnou. Dozvědí se, co všechno se děje s miminkem a maminkou po porodu a na co se připravit. A hlavně jak si toto důležité období udělat co nejpříjemnější a nejjednodušší pro celou rodinu.

 

Jak online kurz probíhá:

Na kurz budete potřebovat počítač s internetovým připojením, videokamerou a mikrofonem. Lektorka Vás bude před kurzem kontaktovat na Vaši emailovou adresu a vše další s vámi domluví.

 

Obsah kurzu:

  1. Šestinedělí – malé nahlédnutí do historie a proč ho nepodceňovat, rodina v dnešní době
  2. Péče o miminko – nošení, spaní, denní režim, co miminko potřebuje?
  3. Kojení – jak funguje kojení, nejčastější mýty a jak můžeme kojení podpořit
  4. Poporodní péče – co potřebuje maminka? Správná regenerace, strava, bylinky, aromaterapie. Fyzické i psychické změny po porodu. Péče o pánevní dno.
  5. Příprava poporodního plánu – jak připravit individuální plán, na co se zaměřit a co nezapomenout.

 

….. Porodem to nekončí, ale začíná.

Lektorka kurzu

Ing. Monika Seidlová je poporodní dula, absolventka uznávané České asociace dul. Původní profesí je ekonomka, ale vždy se věnovala celé řadě koníčků. Od tříletého studia grafologie a psychologie, přes kurz Bachových květinových esencí na Oxford College a BIEP Institutu až k aromaterapii a bylinkářství. Vše se nakonec propojilo v poslání předávat znalosti a zkušenosti nastávajícím maminkám. Kromě toho je sama maminkou pěti dětí, které byly a jsou jejími největšími učiteli. Každé její šestinedělí bylo – stejně jako její děti – úplně jiné. Má zkušenost s lékařskými porody v nemocnici, s ambulantním porodem i porodem doma.


„V každém šestinedělí jsem měla jiné potřeby a jiné nároky na pomoc okolí. Přála bych si, aby podpora a péče po porodu byly dostupné a samozřejmé pro všechny maminky a aby ji dokázaly využít.“

Místo konání

Domov, kancelář nebo jiné místo.
Online kurzy je možné studovat z libovolného místa.

Poslední proběhlé kurzy

14. 1. 2021
od 14:00
do 18:00
Ing. Monika S. Seidlová
16. 2. 2021
od 14:00
do 18:00
Ing. Monika S. Seidlová
30. 3. 2021
od 14:00
do 18:00
Ing. Monika S. Seidlová

Mám zájem o tento kurz

Prosím o zaslání informací o možnostech konání a termínech kurzu

Termín není stanoven!