rekvalifikace-chuva.jpg

Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky

Rekvalifikační kurz pro budoucí chůvy je vhodný pro každého, kdo chce pracovat s dětmi, získat další formální vzdělání a mezinárodní kvalifikaci. Péče o děti ve věku do 6 let je specifická a vyžaduje řadu dovedností a znalostí. Na chůvu jsou kladeny požadavky z různých oborů – zdravotnických, dietetických, pedagogických, psychologických i administrativních. Kurz sdružuje všechny tyto celky a zkušené lektory z jednotlivých oblastí.

Termíny

lektor
datum
čas
cena
 
Lenka Hajnalová
od 16. 7. 2021 do 21. 9. 2021
od 09:00 do 16:30
11900,- Kč
Teoretická výuka se koná každý druhý víkend, vždy v pátek večer, v sobotu a neděli celý den. Přesný rozpis teoretické výuky naleznete v rozvrhu. Na teoretickou výuku navazuje praxe, která se koná celkem 7 všedních dnů, od 13. 9. do 21. 9.
Lenka Hajnalová
od 18. 10. 2021 do 12. 11. 2021
od 09:00 do 16:30
11900,- Kč
Kurz se koná každý všední den. Kurz se koná celkem 20 dní, z toho je 7 dní praxe.
lektor
Garant: Lenka Hajnalová

Máte dotaz na tento kurz?

Telefon:   222 365 819
Mobil:   734 844 468
Email:   acz@aczprace.cz

 

Péče o děti ve věku do 6 let je specifická a vyžaduje řadu dovedností a znalostí. Na chůvu jsou kladeny požadavky z různých oborů – zdravotnických, dietetických, pedagogických, psychologických i administrativních. Kurz sdružuje všechny tyto celky a zkušené lektory z jednotlivých oblastí. Dozvíte se tak vše potřebné uceleně na jednom místě. Po získání kvalifikace se můžete uplatnit v práci s dětmi do dosažení povinné školní docházky a to jak ve státních tak soukromých zařízeních. Tedy jako chůva v mateřských školkách, jeslích, dětských skupinách a v domácnostech na základě živnosti.

 

Během kurzu se naučíte komplexní soubor dovedností nezbytných pro profesi chůvy. Vedle pedagogických metod, vývoje a socializace dítěte se dozvíte také nezbytné úkony k založení živnosti, hygienické normy a administrativní postupy. Důležitou součástí je kurz první pomoci a poskytování péče dětem v domácím ošetřování. Náš kurz je akreditován MŠMT pod číslem jednacím MSMT-3172/2021-2/101. Jsme současně autorizovanou osobou pro realizaci kvalifikačních zkoušek.

Předpokladem pro účast na kurzu je dobrý zdravotní stav bez logopedické vady.

 

Cena kurzu

V ceně kurzu je zahrnuta praxe v zařízeních pečujících o děti do dosažení školní docházky (MŠ, dětské skupiny). Kurz může být hrazen Úřadem práce. Přečtěte si, jestli splňujete podmínky.
Na kurz navazuje NSK zkouška Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky. Cena kvalifikační zkoušky je 4.900 Kč. Absolventi rekvalifikačního kurzu ji od nás mají s 20% slevou.

 

Obsah kurzu:

 • Dodržování zásad bezpečnosti a prevence úrazů

 • Poskytování první pomoci dětem

 • Péče o běžně nemocné dítě v domácím ošetřování

 • Vedení dětí k hygienickým návykům

 • Uplatňování zásad zdravého životního stylu podle věku dítěte

 • Uplatňování metod a forem pedagogické práce podle věku dítěte

 • Řešení nepříznivých výchovných situací z pedagogicko-psychologického hlediska

 • Uplatňování znalostí o vývojových etapách a socializaci dítěte v praxi

 • Dodržování etických principů při práci chůvy a vedení dítěte k morálním hodnotám

 • Orientace v pracovněprávních vztazích uplatnitelných v profesním životě chůvy

 • Provozní a hygienická pravidla při práci s dětmi v zařízení či domácnosti dítěte

 

Na kurz navazuje rekvalifikační zkouška podle Národní soustavy kvalifikací. Kvalifikace významně zvyšuje možnosti uplatnění na trhu práce. Absolventi najdou uplatnění jako chůvy v domácnostech i ve státních a firemních mateřských školkách či jeslích. Mohou si také založit vlastní dětskou skupinu.

 

Délka kurzu:

Délka kurzu je 160 hodin.

Praxe:

Praxe je nedílnou a povinnou součástí kurzu. Každý účastník aboslvuje praxi v zařízení, které pečuje o děti ve věku 0-6 let. Spolupracujeme proto se státními MŠ a lesními školkami. Studenti mají také možnost domluvit si praxi v místě, kde mají příslib zaměstnání. Účastník kurzu, který si sám domluví praxi tam, kde zamýšlí nastoupit do zaměstnání, od nás získává libovolný kurz v hodnotě až 1.000 Kč zdarma.

Místo konání

Učebna vzdělávacího centra ACZ
Týnská 21, Praha 1 - Staré Město

Učebna se nachází v centru Prahy v blízkosti Staroměstského náměstí. 

Učebna je v blízkosti stanic metra a tramvajových zastávek: Náměstí Republiky (metro B), Můstek (metro B a A), Staroměstská (metro A). O víkendech možno zdarma parkovat na veřejném parkovišti na Senovážném náměstí (cca 7 min. chůze od učebny).

Přihlásit na kurz

   
Přidáním dalších účastníků, získáte slevu 15% na celou objednávku.
(cena uvedena vč. DPH 21%)
<