jak-se-stat-moderatorem.jpg

Jak se stát moderátorem

Chtěli byste se stát dobrým a přirozeným moderátorem? Chcete se zdokonalit v potřebných moderátorských dovednostech?  Chcete zjistit, jaké máte pro tuto práci předpoklady? Kurz Jak se stát moderátorem je vhodný právě pro Vás.

Termíny

lektor
datum
čas
cena
 
Jakub Novák
2. 4. 2022
od 09:00 do 16:30
2900,- Kč
lektor
Garant: Jakub Novák

Máte dotaz na tento kurz?

Telefon:   222 365 819
Mobil:   734 844 468
Email:   acz@aczprace.cz

Obsah kurzu:

  • Základy práce s mikrofonem a ukázka nejčastějších mikrofonů
  • Schopnost zaujmout a udržet pozornost
  • Práce s hlasem
  • Analýza postoje a jaké důsledky může mít
  • Gestikulace, co k ní patří a jak ji ovládnout
  • Rétorická cvičení pro stavbu textu
  • Použití příběhu v moderátorské práci
  • Jak se zbavit trémy a nervozity
  • Identifikace různých stylů moderování pro různé příležitosti

Jak bude kurz probíhat?

Kurz je založen na praktických cvičeních řečnických dovedností, díky kterým moderátor zaujme publikum a zajímavě vede moderovanou akci. S tím souvisí nejen moderování jako takové, ale i základy jednotlivých prvků, které v moderování pomohou k sebejistotě a profesionalitě. Na kurzu budeme trénovat práci s hlasem, postoj, gestikulaci, mimiku, práci s mikrofonem, umění zaujmout a udržet pozornost a další potřebné dovednosti.

Společně se budeme bavit i o samotné přípravě před moderováním a jak čelit situacím, na které jste se připravit předem nemohli. Správný moderátor se nenechá vyvést z míry a je tedy vhodné zaměřit se i na reakce nepředvídatelných událostí. Rozebereme i druhy moderátorských akcí a speciálních přístupů k nim, protože moderátor uvádějící například maturitní ples, nemůže uvádět stejným stylem rockový koncert nebo dětský karneval. Součástí kurzu budou modelové moderátorské situace. Podíváme se i trochu mimo obor moderátora a to do zákoutí techniky, která s moderátorskou prací souvisí. Naučíte se například, co je to "handka", "port", "šavle" a jiné výrazy.

Závěrem se budeme určitě věnovat speciálním potřebám každého účastníka kurzu včetně analýzy silných a slabých stránek a doporučení pro další rozvoj moderátorských dovedností.

Co budete potřebovat na kurzu? S sebou si vezměte spoustu nápadů, dobrou náladu a hlavně odhodlanost.

Kurz bude probíhat v malé skupině posluchačů (max. 6  osob).

Lektor kurzu:

Jakub Novák, moderátor, řečník, režisér a pedagog

Moderuje akce všeho druhu, počínaje večírky, konče plesy a koncerty. S moderováním jde ruku v ruce i řečnictví, tam sklidil dvojnásobné ocenění nejlepšího řečníka středočeského kraje a druhého a třetího nejlepšího řečníka jak České tak Slovenské Republiky. Jedny z nejvýznamnějších akcí, které moderoval, byla setkání vedení a občanů Městské části Prahy 11. Aktuálně je hlavním vedoucím na Letní Herecké škole, kde vede tým lektorů, kteří učí mladé talenty herectví, hudbě a zpěvu. V současnosti je také moderátorem SeeJay Rádia. Více informací na www.novakjakub.eu.

Délka kurzu:

Jedná se o jednodenní kurz v celkové délce 8 vyučovacích hodin.

Cena kurzu:

Celková cena kurzu je 2.900 Kč včetně DPH.

Místo konání

Učebna vzdělávacího centra ACZ
Týnská 21, Praha 1 - Staré Město

Učebna se nachází v centru Prahy v blízkosti Staroměstského náměstí. 

Učebna je v blízkosti stanic metra a tramvajových zastávek: Náměstí Republiky (metro B), Můstek (metro B a A), Staroměstská (metro A). O víkendech možno zdarma parkovat na veřejném parkovišti na Senovážném náměstí (cca 7 min. chůze od učebny).

Přihlásit na kurz

   
Přidáním dalších účastníků, získáte slevu 15% na celou objednávku.
(cena uvedena vč. DPH 21%)