kurz-apalucha-aneb-jak-detem-priblizit-muzsky-svet.jpg

Kurz „Apalucha“ aneb jak dětem přiblížit mužský svět

Trápí Vás občas otázka co podniknout s dětmi, aby jen celý víkend neseděly u počítače nebo před televizí? Vystříleli jste už všechny nápady a nebaví Vás neustále brouzdat na internetu a zadávat „kam s dětmi“ nebo „kam s dětmi na výlet“. V tomto případě máme pro Vás řešení - účast na kurzu "Apalucha" aneb jak dětem přiblížit mužský svět.

 

Termíny

Termíny
O možnostech konání kurzů se prosím informujte na tel. číslech: +420 222 365 819, +420 734 844 468.
Pro firemní zákazníky a skupiny zájemců lze termín i místo konání kurzu zajistit dle požadavků klienta.
Rádi Vám vyhovíme!
lektor
Garant: Vladimír Kostlán

Máte dotaz na tento kurz?

Telefon:   222 365 819
Mobil:   734 844 468
Email:   acz@aczprace.cz

Tento kurz Vám nabídne návod jak vytvořit a hlavně jak udržet v chodu společenství tatínků, které se bude starat o tu správnou zábavu pro Vaše děti. Díky těmto společným akcím nejen že upevníte vztahy s Vašimi dětmi, ale také vytvoříte prostor pro vznik přátelství, která mohou přetrvat velmi dlouhou dobu.

Obsah kurzu:

 • Proč tvořit ryze mužskou skupinu a jaký je její přínos pro děti?
 • Jsou mužské vzory důležité?
 • Kde hledat podobně laděné táty a děti?
 • Podmínky fungování společenství
  • Sdílení
  • Kontinuita a pravidelnost
  • Kompatibilita a společné zájmy
  • Chuť přispívat
  • Respekt
  • Dopady na naše ženy
 • Co by mělo být náplní?
  • Dobrodružství
  • Posouvání hranic
  • Kamarádství
  • Nové výzvy
  • Žít a nechat žít
  • Hromada dětí, hromada zábavy
  • Příroda
 • Inspirativní expedice

Na konci tohoto kurzu budete mít základní představu o tom, co je důležité, pokud chcete vytvořit a udržovat prostor určený pro sdílení společných okamžiků pro táty a jejich děti. Budete mít dostatek podnětů a nápadů pro zorganizování společných akcí a expedic.

Zkušenosti lektora kurzu:

Pokud se Vám při slově “Apalucha” vybaví film “S tebou mě baví svět”, tak jste na správné cestě. V podstatě se ale jedná o prostor, který je vytvořený pro prožívání společných okamžiků dětí s jejich otci, kde je mužům dovoleno být sami sebou. V současném světě není zrovna snadné dětem přiblížit „ten ryze mužský svět“ s jeho veškerými tajemnými zákoutími. Zvláště pokud chceme být opravdoví a pokud se neuchýlíme k využití některých z (nám servírovaných) představitelů mužských vzorů. A právě takto společně strávené chvíle nám poskytují dostatek času a prostoru předávat našim dětem hodnoty a postoje, které mi sami považujeme za důležité.

 

Při sdílení našich dobrodružství jsem se poměrně často setkával s žádostí o přibrání dalších členů do naší skupiny. Přestože bychom rádi umožnili zažít tyto krásné okamžiky i dalším otcům a jejich dětem, tak jsme si ale také vědomi skutečnosti, že přílišné rozrůstáním společenství má negativní vliv na kvalitu samotných prožitků. Cítíme, že utváříme něco úžasného a také cítíme, že je správné se o to podělit, alespoň skrze tento kurz.

 

Za posledních deset let se nám společnými silami podařilo vytvořit a hlavně udržet unikátní společenství mužů a dětí, ve kterém zažíváme nesčetně krásných chvil a dobrodružství. V tomto kurzu bych se s Vámi chtěl podělit o informace, které považuji za důležité pro vznik a fungování takovéhoto společenství.

 

Přestože by se mohlo zdát, že je kurz určen výhradně pro muže, tak to pozor! V žádném případě bych nechtěl od absolvování tohoto kurzu odrazovat ženy. Například v našem případě měly naše manželky dokonce velký podíl na vzniku našeho společenství. A i když s námi na výlety přímo nejezdí, tak si velmi užívají volno, které díky těmto akcím získávají. Tento kurz je tak určen každému, kdo cítí, že čas který děti stráví ve společnosti svých tátů, rodině prospívá.

Co vám kurz přinese:

Tento kurz se může stát jak podnětem pro vytvoření podobné mužské skupiny, tak i návodem jak založit podobné společenství a hlavně jak ho udržet v chodu. Dá Vám odpověď na otázku kde hledat stejně laděné otce s dětmi a jaké expedice organizovat. A hlavně jak udržovat vše v chodu, tak abyste si mohli užívat společných chvil s Vašimi dětmi a Vašimi kamarády. Případně abyste od Vašich dětí slyšeli „Táto, kdy zase půjdeš do hospody domlouvat další Apaluchu“. No řekněte, co více si táta může od svých dětí přát slyšet.

Lektor:

Vláďa Kostlán je manželem a otcem třech dětí. Velký vlivem na formování jeho osobnosti měl i vrcholový sport a to konkrétně plavání. Většinu svého mládí totiž strávil namočený v bazénu nebo v jeho blízkém okolí. K tématu osobního rozvoje se dostal skrze svou pestrou profesní kariéru manažera v mezinárodních společnostech, jako byly například firmy Sony, Citibank nebo ČSOB. Svůj návod a myšlenky jak prožít naplněný život sepsal do knihy „Průvodce přáním aneb jak žít naplněný život“. V současné době je také vedoucí skautského oddílu.

Cena kurzu:

1.200 Kč

Délka kurzu:

4 hodiny

Místo konání

Učebna vzdělávacího centra ACZ
Týnská 21, Praha 1 - Staré Město

Učebna se nachází v centru Prahy v blízkosti Staroměstského náměstí. 

Učebna je v blízkosti stanic metra a tramvajových zastávek: Náměstí Republiky (metro B), Můstek (metro B a A), Staroměstská (metro A). O víkendech možno zdarma parkovat na veřejném parkovišti na Senovážném náměstí (cca 7 min. chůze od učebny).

Mám zájem o tento kurz

Prosím o zaslání informací o možnostech konání a termínech kurzu

Termín není stanoven!