priprava-na-sestinedeli.jpg

Příprava na porod a šestinedělí

Kurz je určen pro všechny nastávající rodiče, kteří se chtějí připravit na porod a vše, co přijde po něm. Dozvědí se základní informace o tom, jak vlastně porod probíhá a co se při něm děje. Po absolvování kurzu si mohou sami připravit porodní plan, rozhodnout se, co je pro ně při porodu důležité a na co nezapomenout při balení zavazadla. Vhodné pro jednotlivce i páry.

Termíny

Termíny
O možnostech konání kurzů se prosím informujte na tel. číslech: +420 222 365 819, +420 734 844 468.
Pro firemní zákazníky a skupiny zájemců lze termín i místo konání kurzu zajistit dle požadavků klienta.
Rádi Vám vyhovíme!
lektor
Garant: Ing. Monika S. Seidlová

Máte dotaz na tento kurz?

Telefon:   222 365 819
Mobil:   734 844 468
Email:   acz@aczprace.cz

Kurz je určen pro všechny nastávající rodiče, kteří se chtějí připravit na porod a vše, co přijde po něm. Dozvědí se základní informace o tom, jak vlastně porod probíhá a co se při něm děje. Zároveň budou připraveni i na situace, kdy nejde vše přesně podle plánu a je potřeba císařský řez, nebo co dělat, když se miminku chce na svět rychle a nestihnou odjet do porodnice. Po absolvování kurzu si mohou sami připravit porodní plán, rozhodnout se, co je pro ně při porodu důležité a na co nezapomenout při balení zavazadla. Také odpovíme na ty nejdůležitější otázky, třeba „jak poznám, že opravdu rodím a kdy mám jet do porodnice?” Kromě teoretických poznatků se budeme věnovat i nácviku relaxace, napojení se na miminko a některé z technik hypnoporodu, které můžete pak i využít při samotném porodu. Kurz doporučuje pro páry, můžete si i rovnou vyzkoušet různé úlevové polohy a jak může být partner při porodu pomocí.

 

V druhé části kurzu pak rozšíříme znalosti o to, jak vypadá období po narození. Co to znamená Agpar skóre, jaká vyšetření se provádějí po narození a co to je bonding s miminkem. Nastávající rodiče se dozví, jak to chodí na oddělení šestinedělí a na co se připravit. Velmi důležitou částí je informace o kojení, jak ho správně podpořit v začátcích, co jsou nejčastější problémy a jak jim předcházet. Řekneme si, jaké nejrozšířenější mýty o kojení můžeme slyšet a proč se s nimi neřídit. Na modelu miminka si budoucí maminky mohou vyzkoušet polohy při kojení a oba rodiče pak i další manipulaci, včetně ukázek nošení v šátku. Na konci kurzu si společně připravíme poporodní plán.

 

Obsah kurzu:

1. Před porodem

 • Výběr porodnice a co je to porodní plán
 • Jak poznat začátek porodu
 • Kdy do porodnice a co si vzít s sebou
 • Jak probíhá fyziologický porod aneb co je to ta I- IV. doba porodní
 • Úlovové polohy, bolest při porodu, úloha doprovodu
 • Císařský řez
 • Překotný porod
 • Praktické ukázky a nácvik relaxace, základy hypnoporodu

 

2. Po porodu

 • Bonding po porodu
 • Kojení, průběh, nejčastější problémy a jak jim předcházet
 • Pobyt v porodnici
 • Péče o miminko, manipulace, pupík, koupaní
 • Péče o maminku v šestinedělí - hojení porodních poranění, zpevnění pánevního dna, správná výživa
 • Praktické ukázky kojení a manipulace s miminkem
 • Co je to poporodní plán

 

.....Porodem to nekončí, ale začíná.

 

Lektorka kurzu

Ing. Monika Seidlová je poporodní dula, absolventka uznávané České asociace dul. Původní profesí je ekonomka, ale vždy se věnovala celé řadě koníčků. Od tříletého studia grafologie a psychologie, přes kurz Bachových květinových esencí na Oxford College a BIEP Institutu až k aromaterapii a bylinkářství. Vše se nakonec propojilo v poslání předávat znalosti a zkušenosti nastávajícím maminkám. Kromě toho je sama maminkou pěti dětí, které byly a jsou jejími největšími učiteli. Každé její šestinedělí bylo – stejně jako její děti – úplně jiné. Má zkušenost s lékařskými porody v nemocnici, s ambulantním porodem i porodem doma.


„V každém šestinedělí jsem měla jiné potřeby a jiné nároky na pomoc okolí. Přála bych si, aby podpora a péče po porodu byly dostupné a samozřejmé pro všechny maminky a aby ji dokázaly využít.“

Místo konání

Učebna vzdělávacího centra ACZ
Týnská 21, Praha 1 - Staré Město

Učebna se nachází v centru Prahy v blízkosti Staroměstského náměstí. 

Učebna je v blízkosti stanic metra a tramvajových zastávek: Náměstí Republiky (metro B), Můstek (metro B a A), Staroměstská (metro A). O víkendech možno zdarma parkovat na veřejném parkovišti na Senovážném náměstí (cca 7 min. chůze od učebny).

Poslední proběhlé kurzy

10. 11. 2021
od 09:00
do 16:30
Ing. Monika S. Seidlová
8. 9. 2021
od 09:00
do 13:00
Ing. Monika S. Seidlová

Mám zájem o tento kurz

Prosím o zaslání informací o možnostech konání a termínech kurzu

Termín není stanoven!