Loga ESF

 

Vážení přátelé,

dovolte mi informovat Vás o průběhu projektu Druhá šance pro práci a rodinu (č. CZ.1.04/3.4.04/76.00202), který realizuje naše společnost ACZ, spol. s r. o. s partnerem Středočeskou asociací podnikatelek a manažerek, o. s., po uplynutí prvních šesti měsíců realizace.

V červnu letošního roku byla ukončena přípravná fáze, která spočívala zejména v ustavení realizačního týmu, rozdělení a ujasnění kompetencí, vybavení projektu po technické a administrativní stránce. Zároveň byla prvotně informována zainteresovaná veřejnost.

Během letních měsíců proběhly první nábory klientek pro projektové aktivity ve spolupráci s příslušnými kontaktními pracovišti Úřadu práce ČR, místními mateřskými, kulturními a komunitními centry a dalšími institucemi. Jako první místo konání byla zvolena Plzeň-město, následovaná okresem Plzeň-jih. Na informačních schůzkách se podařilo oslovit dostatečný počet zájemkyň, které potom prošly náročnou vstupní diagnostikou, na jejímž základě byly vybrány účastnice kurzů.

Pro rekvalifikační kurz Základy podnikání byly vybrány a zajištěny mobilní učebny v Plzni a Přešticích, během kurzu si klientky osvojily řadu vědomostí a vypracovaly si vlastní finanční a podnikatelský plán. Po úspěšné obhajobě obou dokumentů a napsání závěrečného testu získaly všechny klientky rekvalifikační osvědčení.

Momentálně se všemi absolventkami kurzů probíhá další projektová aktivita, podnikatelské poradenství, které by mělo vést přímo k cíli projektu, zahájení samostatné výdělečné činnosti. Během poradenství konzultují zkušení a kvalifikovaní poradci ACZ, spol. s r. o. a STAMP, o. s. s jednotlivými klientkami dále jejich podnikatelské a finanční plány a snaží se dovést je přes veškeré překážky k začátku podnikání.

Do konce roku 2012 je naplánován ještě další běh diagnostiky a kurzu Základy podnikání pro město Nepomuk a okolí. Do jara 2013 bude pokračovat podnikatelské poradenství pro všechny tři proběhnuvší běhy v Plzeňském kraji.

 

Ing. Tomáš Dohnal, manžer projektu

ACZ, spol. s r.o.

Vzdělávací centrum

Jinonická 80, 158 00  Praha 5

Tel.: 733194928

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

www.aczprace.cz

www.facebook.com/ACZ.vzdelavaci.centrum