kurz-tvurci-psani.jpg

Tvůrčí psaní od A do Z

Vzdělávací centrum ACZ pro Vás připravilo kurz Tvůrčího psaní, který je určený jak začátečníkům, tak těm, kteří již mají určité zkušenosti s psaním textů a stále se chtějí zlepšovat.  V kurzu se seznámíte se základními stavebními kameny prozaického řemesla. V průběhu kurzu se budete učit vyprávět příběh za pomoci krátkých ukázek z děl renomovaných autorů. Druhá polovina kurzu bude věnována vašim textům, jejich reflexi a rozboru. Jestliže přispíváte do časopisů, píšete blog na internetu nebo se zatím jen chystáte psát povídku, novelu či román, přijďte si své literární nápady i své texty zkonzultovat a získat cenné rady od lektora i ostatních účastníků. 

Termíny

Termíny
O možnostech konání kurzů se prosím informujte na tel. číslech: +420 222 365 819, +420 734 844 468.
Pro firemní zákazníky a skupiny zájemců lze termín i místo konání kurzu zajistit dle požadavků klienta.
Rádi Vám vyhovíme!
lektor
Garant: MgA. Viktor Špaček

Máte dotaz na tento kurz?

Telefon:   222 365 819
Mobil:   734 844 468
Email:   acz@aczprace.cz

Obsah kurzu Tvůrčí psaní od A do Z:

  • Jak začít psát
  • Jak napsat dobrý konec
  • Jak stvořit dobrou literární postavu
  • Kde hledat nápady
  • Jaký zvolit jazyk a styl vyprávění
  • Jakým způsobem gradovat děj a překvapovat čtenáře
  • Jak vytvořit pointu
  • Jak využít vztah mezi textem a řečí
  • Rozbor a reflexe textů jednotlivých účastníků

Lektor kurzu

Viktor Špaček

Viktor Špaček (nar. 1976 v Praze), básník, prozaik, výtvarník. Vystudoval sochařství na VŠUP /ateliér Kurta Gebauera/, diplomoval v roce 2004. V roce 2007 publikoval sbírku básní Zmínky a případky v nakladatelství Literární salon, v roce 2010 sbírku básní Co drží Nizozemí v nakladatelství Fra. Jednotlivé básně mu vyšly ve francouzštině, angličtině a italštině, je zastoupený v italské antologii mladé české poezie Rapporti di errore (Mimesis 2010), v anglické antologii From a terrace in Prague (Litteraria Pragensia 2011) a také v antologiích Nejlepší české básně 2011, 2012, 2013 (Host). Roku 2015 mu vyšla sbírka povídek Něco cirkusového (Dybbuk) a sbírka básní Nejasný rozměr (Perplex). Jeho jednotlivé povídky byly uveřejněny v časopisech Host, Haluze, Pandora, Uni. Pracuje jako výtvarník návrhář, knihovník, kurátor.

Délka kurzu

Kurz má celkem 12 vyučovacích hodin.

Cena kurzu

Cena kurzu je 2.490 Kč s DPH

V ceně kurzu jsou zahrnuty výukové materiály a teplé i studené nápoje.

Tento kurz je nahrazen kurzy Tvůrčí psaní hravě a Tvůrčí psaní - píšeme povídku

Texty účastníků z předchozích kurzů

Michaela - Café Francais

Byla jsem na ulici, když zazvonil telefon. Daniel. Prý jestli jsem v centru a mám chvíli čas. Co nejdřív. Jeho hlas zněl divně.

"Café Francais", řekla jsem. Stála jsem totiž právě před touhle kavárnou.

"Ok, za dvacet minut", pravil.

Vešla jsem dovnitř a sedla si ke stolku u okna. U okna s výhledem na piazzetu. Až bude přicházet, uvidím ho. A rozbrečím se. To bude konec. Řekne, že odjíždí, že dostal to místo v Austrálii. Nechce mě s sebou, vím to. Sedím a civím před sebe a mám na sobě pořád kabát, a chlápek, co pokuřuje hned vedle, mě s velkým zájmem pozoruje. Slzy mi tečou, cítím je na tvářích. Betonová piazzeta, na kterou nepřítomně koukám, je prázdná. Jako já.

"Co se vám stalo?", zeptal se chlápek a potáhl z cigarety.

Vstala jsem a došla k jeho stolku.

"Až sem za chvilku přijde muž v hnědý kožený bundě a bude se rozhlížet, řekněte mu, ať táhne ke všem čertům…."

Eva - psaní v časovém limitu

Kostelní hodiny odbily devět. Začínáme. Tři minuty. Proboha, co napsat? Jen tři minuty. Sedím vyjukaně, nic mě nenapadá. Tři minuty, a potměšilý úsměv učitele. Napsat alespoň osnovu? Ale jakou, když nemám ani námět! Honem, honem, čas běží! Tři minuty! Raději se nedívám na hodinky. Stále usilovně přemýšlím, v hlavě mi imaginární stopky odpočítávají vteřiny. Deset, devět, osm, sedm… jen tři minuty. Hrůzou a nervozitou se potím, ledové čůrky mi stékají po zádech. To fakt na nic nepřijdu? Tak co tu dělám?! Tak do kurzu vaření, kdybych chodila, to bych si stačila hrnce připravit. Ale tvůrčí psaní? Tři minuty. Konec.

Tvůrčí psaní hravě

 

Místo konání

Učebna vzdělávacího centra ACZ
Týnská 21, Praha 1 - Staré Město

Učebna se nachází v centru Prahy v blízkosti Staroměstského náměstí. 

Učebna je v blízkosti stanic metra a tramvajových zastávek: Náměstí Republiky (metro B), Můstek (metro B a A), Staroměstská (metro A). O víkendech možno zdarma parkovat na veřejném parkovišti na Senovážném náměstí (cca 7 min. chůze od učebny).

Mám zájem o tento kurz

Prosím o zaslání informací o možnostech konání a termínech kurzu

Vybraný kurz   Vypsané termíny kurzu *

Termín není stanoven!

Kontaktní osoba    
Titul Jméno Příjmení
E-mail * Telefon  

Zpráva